Kubeczek Menstruacyjny Surviwal

Kubeczek menstruacyjny a survival

Czego wymagamy od sprzętu survivalowego?

 

Survival to sztuka przetrwania. Niektórzy nazywają survivalem poradzenie sobie w sytuacji, która wydaje się bez wyjścia, dostosowywanie się do skrajnie trudnych, niesprzyjających warunków. Dla innych to wyłącznie uczestnictwo w niebezpiecznych wyprawach, które podnoszą im poziom adrenaliny. Są też tacy, dla których survivalem w warunkach ekstremalnych może być życie w… mieście. Wszak znane nam jest określenie „miejska dżungla”, prawda?

Jaki jest sprzęt niezbędny do przetrwania? Taki, który

  • nie ogranicza ruchów
  • najlepiej, jeśli nadaje się do wielokrotnego użytku
  • jest łatwy do przechowywania

Czego wymagamy od takiego sprzętu? Żeby nigdy nas nie zawiódł i żeby przy jego pomocy udało nam się wyjść z każdej sytuacji z tarczą, a nie na tarczy. Survival bez odpowiedniego przygotowania jest skazany na niepowodzenie, natomiast z nim można zdobyć praktycznie każdy szczyt. Tyczy się to również sprzętu – bez względu na to czy to czekan, dobre buty, porządna, ciepła kurtka, czy też… kubeczek menstruacyjny.

Dlaczego kubeczek menstruacyjny może być sprzętem survivalowym?

 

W pierwszej chwili tak postawione pytanie może dziwić, zwłaszcza, kiedy myślimy raczej o zapasie wody, linach czy zapałkach. Tymczasem kubeczek menstruacyjny może być szczególnie pomocny w tzw. ekstremalnych sytuacjach. Jest dyskretny i niezawodny, co więcej, spełnia wszelkie kryteria survivalowego sprzętu:

  • nie ogranicza ruchów
  • można go używać nawet 12 godzin
  • może być stosowany aż 1o lat
  • jest łatwy do przechowywania
  • łatwe jest również przestrzeganie zasad higieny – przed miesiączką wystarczy wygotować go przez 5 min, a w czasie miesiączki przemyć wodą przed aplikacją

Kubeczek menstruacyjny jest niepozorny i potrzebuje minimum miejsca (można go bezpiecznie przenosić w woreczku). Nie ma też specjalnych wymagań – wystarczy pamiętać o dokładnym myciu rąk przed każdą aplikacją. Zawiera w sobie prostotę i niezbędność zapałek, maleńkich przyjaciółek każdej wyprawy. Taki nieduży, a tak wiele zmienia. To idealny sprzęt survivalowy.

Survival na co dzień

 

Nasz kubeczek menstruacyjny sprawdzi się znakomicie zarówno w lesie, jak i na szczycie K2. Sprawdzi się również w nowoczesnym biurowcu, w którym siedzisz, zapracowana, od rana do wieczora. Możesz na niego liczyć w każdej sytuacji – bez względu na to czy przemykasz między soczyście zieloną roślinnością egzotycznej dżungli, czy w tłumie, przelewającym się ulicami wielkiego miasta.

Pełen wykaz dostępnych modeli znajdziesz w naszym sklepie.