Kubeczek-Menstruacyjny.pl

Łatwiej być kobietą

Zobacz Jak Łatwy W Użyciu Jest KUBECZEK MENSTRUACYJNY MeLuna Oraz Ile Pieniędzy Dzięki Niemu Zaoszczędzisz

 Oto Nowoczesny I Całkowicie Bezpieczny Dla Twojego Zdrowia, Następca Tamponów I Podpasek


 

 

Co to jest kubeczek menstruacyjny MeLuna?

 

Pojemniczek menstruacyjny MeLuna skutecznie gromadzi krew menstruacyjną, doskonale dopasowując się do Ciebie.
Materiał, z którego jest wykonany kubeczek, utrudnia rozwój bakterii, przez co krwawienie jest mniejsze i masz nawet do 12 godzin spokoju od wizyt w toalecie na oczyszczenie kubeczka.

Koniec z krępującym wychodzeniem do toalety w czasie prezentacji, szkolenia lub spotkania przy blasku świec.

 

 

Kubeczek menstruacyjny MeLuna wykonany jest z bardzo wysokiej jakości tworzywa termoplastycznego TPE, czyli takiego, które jest całkowicie wolne od lateksu, ftalanów, alkilofenoli i bisfenolu a. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty. Dlatego masz pewność, że ominie Cię szok toksyczny, zdarzający się czasami podczas używania tamponów.

Możesz nie wiedzieć, czym są powyższe chemikalia, ale wiedz, że nie sprzyjają one zdrowiu i częsty kontakt produktów higienicznych, które go zawierają, przez lata działa bardzo niekorzystnie na organizm kobiety. Strefy intymne są bardzo wrażliwe i dobrze ukrwione, dlatego organizm łatwo chłonie to co się tam znajdzie.

Pamiętaj, że kubeczek menstruacyjny MeLuna ma bardzo bliski kontakt z Twoim ciałem. Kupując kubeczek MeLuna stawiasz na pewną jakość potwierdzoną najbardziej rygorystycznymi, aktualnymi certyfikatami, dla produktów higienicznych oraz dla samego procesu produkcji.

 

Dla kogo jest przeznaczony kubek menstruacyjny MeLuna

Ze względu na wszystkie swoje właściwości, kubeczek menstruacyjny daje Ci niespotykaną do tej pory WOLNOŚĆ! To oznacza, że:

 • jest on dla kobiet, które cenią sobie wygodę, ponieważ zwalnia od częstych wizyt w toalecie.

 • jest też dla kobiet, które lubią mieć higienę osobistą na wysokim poziomie, ponieważ krew menstruacyjna nie rozkłada się w kubeczku i nie wydziela zapachów. Dodatkowo kubeczek ma gładką powierzchnię i nie pozwala bakteriom na rozwój, dzięki temu spada prawdopodobieństwo zakażeń.

 • jest ekologiczny i ekonomiczny. W ciągu kilku lat używania kubeczka, masz spokój z bieganiem do apteki, czy pożyczaniem na szybko podpasek lub tamponów. A te wszystkie nie kupione artykuły higieniczne nie leżą na wysypisku czekając przez wieki, aż się rozłożą.

Jeśli więc zaliczasz się do co najmniej jednej z powyższych grup, to podjęcie odpowiedniej decyzji będzie dla Ciebie bardzo łatwe.

 

 

Pomyśl też o tym, że ponad dwie trzecie kobiet używających kubeczków menstruacyjnych, badana przez ich producenta, stwierdziła, że odczuwa mniejsze bóle menstruacyjne!

 

Oszczędność pieniędzy:

To nowatorskie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić realne pieniądze!
Co roku zużywasz artykuły higieniczne za co najmniej 100 zł. Kubeczek MeLuna kosztuje znacznie mniej i jeśli o niego zadbasz, będzie Tobie służyć nawet do 10 lat. Koszt zwraca się średnio po ok. 9 miesiącach, a pieniądze zaoszczędzone przez kolejne lata wydajesz na co chcesz.

 

Na czym polega pielęgnacja kubeczka?


Przed każdą miesiączką należy go zdezynfekować. Polega to na wrzuceniu kubeczka manstruacyjnego MeLuna do pojemnika z taką ilością wody, aby nie dotykał dna. Następnie gotujesz go przez 5 minut. Po ostygnięciu kubeczek jest gotowy do użycia.
Ten sam proces powtarzasz po każdej miesiączce.

Tyle i tylko tyle.

 

Czy zastanawiałaś się już, jak proste stanie się Twoje życie?

Z jakim spokojem wstaniesz rano po dobrze przespanej nocy, mając poczucie bezpieczeństwa, że Twój kubek menstruacyjny po raz kolejny się sprawdził?

Będziesz mogła używać go zanim w ogóle pojawi się krew, ponieważ kubeczek menstruacyjny MeLuna nie wchłania wilgoci. Założysz go nawet dużo wcześniej przed spodziewaną miesiączką

Możesz właściwie używać go w każdym momencie cyklu, co często robią właścicielki kubeczka na początku nauki aplikacji

 

Zapytasz zatem, jakie wady ma kubeczek menstruacyjny MeLuna?

Właściwie to niewiele.

Po pierwsze, tak jak z tamponami, trzeba się nauczyć aplikować i wyjmować kubeczek. Najprawdopodobniej mistrzostwo osiągniesz po dwóch, trzech cyklach.

I kolejna: na początku trzeba wydać nieco więcej, ale, jak wcześniej przeczytałaś, szybko się to zwraca.

 

Podsumowując, kubeczek menstruacyjny MeLuna to:

 

 • zdrowa, higieniczna i oszczędna alternatywa dla dostępnych na rynku artykułów higienicznych dla kobiet
 • zmniejszona do zera ilość zapachów krwi menstruacyjnej
 • ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek
 • sposób na duże oszczędności na artykułach sanitarnych
 • zdolność do pomieszczenia większej ilości krwi niż inne produkty higieniczne dla kobiet
 • niewidoczna ochrona w czasie codzinnych aktywnści
 • bezpieczny sen
 • trwały produkt wielokrotnego użycia (nawet do 10 lat)
 • produkt najwyższej jakości wykonany z antyalergicznego, medycznie przetestowanego i termoplastycznego tworzywa (TPE)
 • pojemniczek ułatwiający zachowanie higieny
 • żadnych fizycznych ograniczeń dla życia codziennego
 • obniżone ryzyko grzybicznego zapalenia pochwy
 • możliwość użycia już od pierwszej menstruacji
 • brak szoku toksycznego
 • niemiecka jakość

 

A teraz...

 

Kubeczek menstruacyjny wasze opinie

POLECAM!!!!!! Kubeczek jest rewelacyjny, nie wracam do tradycyjnych środków. Widzę tylko jedno niebezpieczeństwo-naprawdę można zapomnieć o okresie ;) Poza tym super kontakt i wysyłka ekspresowa!!

- Ola

 

Do kubeczka trzeba się przyzwyczaić. Jest niewyczuwalny podczas użytkowania, ale trzeba się nauczyć go zakładać i wyjmować. Uważam, że pomysł jest super. Polecam każdej pani:)

- Joanna

 

Produkt rewelacja! Polecam wszystkim pewnym siebie kobietom:)

- Gosia

 

Produkt pierwszej jakosci. polecam

- Kasia

 

Produkt genialny – każda kobieta powinna go mieć.

- Julka

 

Polecam innym ten produkt. Sama używam od 4 lat, teraz namówiłam koleżankę.

- Kalina

 

 

Czy wiesz, że niektóre użytkowniczki kubeczków napisały do nas, że używają kubeczka w czasie pływania, aby zabezpieczyć się przed brudną wodą w basenie? To świetny pomysł!

 

Najczęstsze pytania o kubek menstruacyjny MeLuna:

 

Jestem dziewicą, czy mogę używać kubeczka menstruacyjnego MeLuna?

Oczywiście, że możesz. Pamiętaj jednak, że aplikacja kubeczka, tak jak w przypadku tamponów, może spowodować rozerwanie błony dziewiczej, ale używanie kubeczków menstruacyjnych jest dużo zdrowsze dla Twojego ciała.

 

Co się stanie, kiedy zapomnę o opróżnieniu kubeczka?

Kubeczek po prostu przecieknie. Krew nie cofnie się spowrotem do macicy

 

Czy barwniki użyte do produkcji kubeczków są bezpieczne?

Tak, jak najbardziej są bezpieczne lub inaczej całkowicie obojętne dla człowieka. Dokładnie rzecz ujmując, można je nawet zjeść, bez wpływu na zdrowie.

 

Kubeczek menstruacyjny MeLuna wydaje się bardzo skomplikowany w obsłudze, czy uda mi się tego nauczyć?

Oczywiście, że tak! Odrobina cierpliwości, ćwiczeń i po krótkim czasie opanujesz aplikację pojemniczka menstruacyjnego MeLuna. Pamiętaj, że tysiące kobiet na całym świecie podobnie jak Ty chciały się nauczyć obsługi kubeczka i udało im się to!

 

Jak oczyścić kubeczek MeLuna kiedy jestem poza domem?

Masz kilka możliwości. Wiele kobiet używa papieru toaletowego lub chusteczek czyszczących i aplikuje kubeczek z powrotem. Jeśli masz do dyspozycji wodę, wystarczy przepłukać go niewielką ilością. Mała butelka z wodą w zupełności rozwiązuje problem. Kiedy jesteś w sytuacji podbramkowej lub poza „cywilizacją” i nie masz żadnej z powyższych możliwości, możesz delikatnie polać kubeczek moczem, który jest jałowy. To również wystarczy.

 

Jak używać kubeczka menstruacyjnego MeLuna?

Przed pierwszym użyciem powinnaś wysterylizować Twój kubeczek menstruacyjny MeLuna przez 5 minut we wrzątku. Możesz to wygodnie zrobić w specjalnym kubeczku do dezynfekcji.

Sterylizacja jest wymagana przed pierwszym użyciem, na początku miesiączki i po jej zakończeniu. Już w trakcie jej trwania oczyścisz kubeczek papierem toaletowym lub pod bierzącą wodą i to w zupełności wystarczy. Po opróżnieniu i oczyszczeniu kubeczka menstruacyjnego możesz ponownie go zaaplikować. Pamiętaj tylko, aby obsługiwać kubeczek z czystymi rękami.

Poniżej zobaczysz kilka najbardziej popularnych metod składania kubeczka menstruacyjnego. Sprawdź wszystkie i wybierz najbardziej wygodny dla Ciebie sposób.

 

Technika na literę C
Technika na literę C

 

Technika na literę S
Technika na literę S

 

Technika na rozwinięcie
Technika na rozwinięcie

 

Trzymaj złożony kubka i wsuń go do pochwy, tak, aby najgrubszy pierścień był pierwszy. Można to zrobić siedząc w toalecie, stając z podniesioną nogą lub kucając nad wanną – w zależności tylko od tego, jak jest Tobie najwygodniej. Jeśli masz problemy z aplikacją kubka menstruacyjnego MeLuna, możesz użyć wody lub kremów ułatwiających poślizg.

Szybko znajdziesz idealne położenie kubeczka po prostu używając go. Niektóre kobiety lubią umieścić go tuż pod szyjki macicy, inne wolą bliżej wejścia do pochwy. Jeśli ułożysz kubek zbyt blisko wejścia do pochwy, będzie to prawdopodobnie niewygodne, np. podczas siadania. Jeśli wybrałeś model z łodyżką, możesz go skrócić do preferowanej długości lub usunąć całkowicie. Uważaj wtedy, aby nie uszkodzić kielicha podczas obcinania łodyżki.

Aby Twój kubeczek zapewnił Ci maksimum bezpieczeństwa, po włożeniu go sprawdź, czy dobrze się ułożył delikatnie go obracając lub prowadząc palec po obwodzie kubka.

 

Umiejscowienie kubeczka w pochwie
kubeczek w pochwie

 

Wystarczy, że opróżnisz Twój kubeczek menstruacyjny 2 do 4 razy dziennie. Ilość zależy oczywiście od intensywności miesiączki i na początku będzie to częściej. Jeśli stawiasz pierwsze kroki z kubkiem menstruacyjnym sprawdź jego poziom napełnienia co najmniej równie często jak tamponów czy podpasek, których aktualnie używasz. W ten sposób uzyskasz najlepsze wyczucie jak często pojemniczek menstruacyjny musi zostać opróżniony. Kubeczka MeLuna możesz używać w ciągu dnia jak i nocą. Jednakże pamiętaj, że należy go opróżnić najpóźniej po 8 do 12 godzin.

Ruchy miednicy lub ruchy mięśni pochwy mogą spowodować, że kubeczek MeLuna nieco zmieni swoje miejsce, ale nie wpływa to na funkcjonalność, ani komfort.

Przed każdym wyjęciem kubeczka MeLuna umyj dokładnie ręce.

Kubeczek menstruacyjny tak dobrze trzyma się w Twoim ciele ponieważ się zasysa wytwarzając podciśnienie powietrza. Aby go wyjąć zrelaksuj się i zmniejsz zassanie poprzez delikatny ucisk na brzeg kubeczka. Możesz go również lekko obrócić. Końcówka kubeczka menstruacyjnego służy do łatwiejszego wysuwania go z pochwy. Jeśli pociągniesz za końcówkę kubeczka menstruacyjnego bez zmniejszenia podciśnienia, może się ona po prostu urwać.

Kiedy pierwszy raz używasz kubeczka MeLuna zarezerwuj sobie chwile czasu aby oswoić się ze specyfiką używania kubeczka menstruacyjnego. Niektórych czynności możesz potrzebować kilka razy przećwiczyć.

Po wyjęciu, należy oczyścić kubek jak opisano powyżej. Następnie możesz aplikować go ponownie. Po zakończeniu menstruacji, umyj kubeczek dokładnie i zdezynfekuj go, np. przez gotowanie w gorącej wodzie. Kubeczek MeLuna powinien być przechowywany w przewiewnym miejscu, np. w etui dostarczonego wraz z nim. Nie trzymaj kubeczka w hermetycznie zamkniętym opakowaniu.

 

Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego MeLuna:

Firma MeLuna wprowadziła bardzo szeroki asortyment kubków menstruacyjnych, abyś mogła jak najlepiej dopasować kubeczek do Twoich potrzeb. Na początku możesz poczuć się zagubiona taką ilością dostępnych modeli, ale spokojnie: mamy już duże doświadczenie w doradztwie i poniżej wszystko stanie się jasne.

 

Kubeczki menstruacyjne MeLuna produkowane są w 3 twardościach, 4 rozmiarach i z 3 końcówkami.
Dodatkowo, każdy z tych wzorów posiada po kilka kolorów, abyś dobrała taki, który jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

 

Twardość kubka

rodzaje kubeczków menstruacyjnych meluna

Kubeczki MeLuna mają 3 twardości:

 • SPORT - najnowszy wypust od MeLuny. Jest to rodzaj twardości najlepszy dla sportsmenek. Jeśli ćwiczysz zawodowo lub uprawiasz regularnie sport, to ten właśnie typ został przygotowany specjalnie dla Twoich potrzeb.
 • CLASSIC - jego twardość jest porównywalna do nowych smoczków dla dzieci. Stawia opór przy ściskaniu, ale poddaje się. Zalecany jest kobietom, które prowadzą aktywny tryb życia, nie mają odczucia bólu podczas seksu, czy aplikacji tamponu. Jest to najczęściej wybieranych typ kubeczka i odpowiedni dla większości kobiet.
 • SOFT - jest bardzo miękki i łatwo się dopasowuje do Twojego ciała. Jeśli miewasz problemy bólowe w czasie seksu, czy aplikacji tamponu lub twoje ciało jest ogólnie wrażliwe, będzie dla Ciebie najlepszy. Zalecany również przy niećwiczonych mięśniach dna miednicy. Podobnie, jeśli prowadzisz spokojny tryb życia, masz mało ruchu to ten właśnie typ będzie dla Ciebie.

 

Wielkość kubeczka menstruacyjnego

To co widzisz poniżej jest (na ekranie monitora) bardzo bliskie realnym rozmiarom kubeczków. Oczywiście są okrągłe, a Ty widzisz tylko rzut na ekran i w rzeczywistości wyglądają na nieco mniejsze.

Jeśli dziwisz się, że kubeczki są za duże i jak one w ogóle się mieszczą w kobiecie, to spokojnie. Wielkość kubeczków została przetestowana przez tysiące kobiet i są one najlepsze z możliwych. Jedynie co Ci pozostało, to wybór odpowiedniego wzoru.

 

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych meluna

 

Dodatkowo dla kobiet, które mają krótką pochwę przygotowane zostały również wersje skrócone, o nazwie SHORTY. Możesz go zobaczyć poniżej. Różni się tym od klasycznego kształtu, że jest nieco mniej pojemny, ale za to spokojnie zmieści się w małej przestrzeni i będzie równie dobrze się sprawował, jak kubeczek o standardowym kształcie. Poniżej zobaczysz porównanie kształtu klasycznego i SHORTY.

 

Rozmiar Shorty meluna

 

Końcówka kubeczka menstruacyjnego

Również i w tym przypadku istnieje wybór. Jako jedyna firma na świecie, MeLuna produkuje pojemniczki menstruacyjne z trzema różnymi końcówkami. Jest tu klasyczna łodyżka, krótka kulka i pętelka. Jeśli okaże się, że końcówka Ci przeszkadza, możesz delikatnie ją uciąć i wtedy kubeczek będzie dalej spełniał swoją rolę, ale już pozbawiony zakończenia.

Muszę Cię ostrzec: w kubeczkach menstruacyjnych, końcówka ma jedynie pomóc w czasie jego wyciągania. Sama w sobie nie jest wystarczająco mocna do wyciągnięcia kubeczka, poniważ ciśnienie powietrza bardzo mocno trzyma kubeczek. Dopiero podważenie kubeczka pozwala wyjąć go, pomagając sobie właśnie tą końcówką.

 

Końcówki kubeczków menstruacyjnych meluna

 

Porównanie kubeczka menstruacyjnego do tamponu

Możesz porównać kubeczek menstruacyjny MeLuna do przeciętnego tamponu (ok. 8ml):

Pojemność podana do otworów odpowietrzających i do brzegu kubeczka.

Rozmiar Pojemność Średnica Łodyżka Kulka Pętelka
S 15/23 ml 38 mm 57 mm 53 mm 55 mm
M 20/28 ml 41 mm 61 mm 57 mm 60 mm
L 24/34 ml 44 mm 66 mm 62 mm 66 mm
XL 30/42 ml 47 mm 71 mm 65 mm 69 mm
Shorty S 8/15 ml 38 mm 47 mm 42 mm 45 mm
Shorty M 10/18 ml 41 mm 51 mm 45 mm 48 mm
Shorty L 14/22 ml 41 mm 55 mm 48 mm 52 mm
Shorty XL 16/27 ml 47 mm 59 mm 52 mm 55 mm

 

Kalkulator kubeczka menstruacyjnego

 

Aby Ci ułatwić wybór przygotowaliśmy prosty kalkulator, który podpowie Ci prawdopodobnie najlepszy rozmiar i styl kubeczka. Aby z niego skorzystać wpisz poniżej informacje o sobie

 

1.
2.
3.
4.
5.

 

Według naszej najlepszej wiedzy, najodpowiedniejszy dla Ciebie będzie kubeczek:

 

Spróbuj znaleźć dla siebie lepsze rozwiązanie!

 

 

Kiedy kupisz kubeczek menstruacyjny, otrzymasz również:

Każdy kubeczek menstruacyjny MeLuna zapakowany jest w woreczek strunowy.

Do tego dodajemy etui z logo MeLuna do wygodnego przechowywania kubeczka menstruacyjnego pomiędzy miesiączkami.

Otrzymasz również ulotkę w języku polskim z instrukcją użytkowania.
Tu jest
ulotka kubeczka menstruacyjnego MeLuna w formacie PDF

Do każdego kubeczka menstruacyjnego, dodajemy podręczny kalendarzyk menstruacyjny w formacie kartonika i rozmiarach karty płatniczej, abyś zawsze wiedziała, jak przebiega Twój cykl menstruacyjny.

Do każdego zakupu wystawiamy paragon. Więcej informacji o warunkach zakupu znajdziesz w regulaminie naszego sklepu


DYSKRECJA!

Zakupy w naszym sklepie są dyskretnie zapakowane. Nikt się nie domyśli zawartości.

 

Zatem ile jest wart kubeczek menstruacyjny?

Jeśli przeszukasz internet, to znajdziesz kubeczki różnych producentów, w cenach w okoliach 100 zł i więcej.

Ale nie kubeczki firmy MeLuna! Abyś mogła z niego korzystać jego cena jest bardzo przystępna i wynosi tylko 69zł. Przy okazji podpowiem Ci, że jest to najlepsza cena w całym polskim internecie!

Niestety nie wiemy jak długo będzie możliwa tak niska cena, ponieważ Euro, za które kupowane są kubeczki, w ciągu najbliższego czasu może pójść znacząco podrożeć i wtedy cena kubeczka również ulegnie podwyżce, aby pokryć różnice kursowe.

Obejrzyj zdjęcia kubeczków i wybierz kolor i kształt najbardziej optymalny dla Ciebie.

Po kliknięciu na wybrany kolor, zobaczysz duże zdjęcie kubeczka.

Dodaj do koszyka najlepszy dla ciebie wzór i przejdź do panelu płatności


Rozmiar S

Seria S Classic

Seria S Soft

Seria S Sport


Pokaż koszyk


Rozmiar M

Seria M Classic

Seria M Soft

Seria M Sport


Pokaż koszyk

Rozmiar L

Seria L Classic


Seria L SoftPokaż koszyk

Seria L SportPokaż koszyk

Rozmiar XL

Seria Classic

Seria Soft


Pokaż koszyk

Seria Sport


Pokaż koszyk

Rozmiar Shorty S

Seria Classic


Pokaż koszyk


Seria Shorty S Soft


Pokaż koszyk


Seria Shorty S Sport


Pokaż koszyk

Rozmiar Shorty M

Seria Shorty M Classic


Pokaż koszyk

Seria Shorty M Soft


Pokaż koszyk

Seria Shorty M Sport


Pokaż koszyk

Rozmiar Shorty L

Seria Shorty L Classic


Pokaż koszyk

Seria Shorty L Soft


Pokaż koszyk

Seria Shorty L Sport


Pokaż koszyk

Rozmiar Shorty XL

Seria Shorty XL Classic


Pokaż koszyk

Seria Shorty XL Soft


Pokaż koszyk

Seria Shorty XL Sport


Pokaż koszyk

Copyright © 2011 - 2020 Kubeczek-Menstruacyjny.pl, wszelkie prawa zastrzeżone